Deň v PRAVEKU             foto     video

V stredu 13. marca 2013 sa žiaci našej triedy premenili na pravekých  obyvateľov. Obliekli si „praveké“ oblečenie, ktoré si doplnili kožami zvierat. Vyrobili si pracovné nástroje z kameňov, lovecké nástroje  ako kopije, luky a šípy. Pomaľovali si tváre ako pravekí šamani, dievčatá si zmenili účesy na nepoznanie, chlapci si dali parochne. Po skupinách si vymysleli bojové pokriky a praveký tanec.

Pozreli si CD ROM PRAVEK, zahrali sa hry a tak sa naučili veľa o tejto dobe. Spoločne napísali odpovede na otázky do súťaže VEĽKÁ PRAVEKÁ SÚŤAŽ PPE ŠKOLY, ktorú organizuje Múzeum praveku Slovenska v Bojniciach . Urobili si super fotky na pamiatku. Všetkým sa tento deň veľmi páčil, pretože boli takto oblečení celé vyučovanie.

Šťastie pri žrebovaní sa na nás neusmialo, ale dostali sme list:

Milí žiaci, pozdravujeme vás z Múzea praveku Slovenska v Bojniciach a veľmi vám ďakujeme za to, že ste sa zapojili do 3. ročníka našej Veľkej pravekej súťaže: Vyhrajte zájazd pre vašu triedu do Múzea praveku v Bojniciach :-) !

Veríme, že ste počas súťaže zažili spolu v svojich kolektívoch aj kopu zábavy. Súťaže sa tento rok zúčastnilo spolu 66 súťažiacich tried. Znovu ste nás milo prekvapili svojou úžasnou tvorivosťou a kreativitou, za čo vám ešte raz pekne ďakujeme. Úprimne nás teší váš záujem o najstaršie dejiny na území nášho Slovenska.

viac na  stránke